Kiedy zobaczyć taniec w Krakowie i na co zwrócić uwagę? - Weselny

pokazy tańca kraków

Jakie instrumenty wykorzystuje się przy występach

Występ zespołu muzycznego na żywo oraz pokazy taneczne wykonywane przez grupę taneczną są z pewnością dobrym pomysłem na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych, weselach, oficjalnych bankietach czy spotkaniach

Kiedy zobaczyć taniec w Krakowie i na co zwrócić uwagę? - Weselny pokazy tańca kraków
firmowych. Zespół muzyczny występujący na żywo korzysta z różnego rodzaju instrumentów, żeby zapewnić jak najlepszą oprawę muzyczną dla tancerek wykonujących pokazy taneczne. Przykładowymi instrumentami wykorzystywanymi przez grupę muzyczną są gitary elektryczne, gitary basowe, saksofon czy perkusja i organy. Występy muzyczne na żywo wiążą się z licznymi przygotowaniami zespołów wokalno-tanecznych z live bandem, gdzie samo przygotowanie instrumentów i właściwe ich podłączenie jest istotnym zadaniem, które musi być prawidłowo wykonane żeby sam występ przebiegł bez niespodziewanych problemów. Innymi instrumentami używanymi przy występach muzycznych z grupą taneczną mogą być pianino oraz keyboard. Instrumenty wykorzystywane przez zespół muzyczno-taneczny mogą się różnić w zależności od rodzaju występu i przedstawianych tańców pokazowych.


Tworzenie rekwizytów estradowych

Stroje oraz wszelkiego rodzaju odzież sceniczna jest bardzo istotnym elementem każdego przedstawienia, czy jest to taniec pokazowy, musical czy przedstawienie teatralne. Kostiumy sceniczne muszą być odpowiednio dobrane do rodzaju pokazu, jego tematyki i motywu przewodniego. Grupy taneczne często współpracują z różnymi osobami działającymi w branży imprezowej, w tym także z osobami, które zajmują się szyciem i tworzeniem odpowiednich kostiumów. Kostiumy sceniczne są odpowiednio dobrane do tancerzy i tancerek oraz do rodzaju przedstawienia, które mają prezentować. Część strojów może być z powodzeniem wykorzystywana do kilku rodzajów tańca pokazowego, zdarza się jednak, że do danego tańca trzeba przygotować zupełnie nowe kostiumy i odzież sceniczną. Osoby zajmujące się projektowaniem i tworzeniem kostiumów często oferują możliwość wykonania stroju na życzenie klienta zgodnie z jego wytycznymi. Tworzenie odzieży scenicznej, która będzie współgrała z danym rodzajem tańca pokazowego, wymaga od twórcy kreatywności, zaangażowania oraz zmysłu estetycznego.


Tańce tematyczne

Grupy taneczne zajmujące się wykonywaniem pokazów tanecznych posiadają w swoim repertuarze wiele różnych choreografii i układów tanecznych. Taniec pokazowy nie musi się ograniczać do konkretnych rodzajów tańca, takich jak pokazy samby czy salsy, ponieważ mogą też być tematyczne tańce pokazowe, których przedstawienie jest układane zgodnie z danym motywem przewodnim. Tematyczny taniec pokazowy, poza układem choreograficznym, musi także posiadać odpowiednią muzykę oraz stroje dla tancerzy. Przykładowym głównym wątkiem tańca pokazowego mogą być piraci, Indianie albo Słowianie. Grupa taneczna wykonująca tematyczny taniec pokazowy musi posiadać odpowiednie do tematu stroje oraz ułożyć układ taneczny do odpowiedniej muzyki. Tematyczny taniec pokazowy może być niesamowitą atrakcją dla dzieci, gdzie tancerki występują w barwnych strojach odpowiadających danemu wątkowi, na przykład piratom. Innym przykładowym tematycznym tańcem pokazowym może być przedstawienie stylizowane na lata dwudzieste, co z pewnością spodoba się dorosłej publiczności.


Tradycja tańców pokazowych

Taniec jest bardzo ważnym elementem kultury niemal każdej nacji w różnych zakątkach świata. Wiele kultury wyodrębniło własne tańce narodowe, które wykonuje się podczas specjalnych uroczystości. Współcześnie można wyróżnić wiele gatunków tańca, a dzięki procesowi globalizacji możliwe jest uczenie się różnych tańców pochodzących z różnych części świata. Taniec pokazowy jest po prostu takim tańcem, który jest wykonywany przed jakąś publiką. Do tańców pokazowych można więc zaliczyć wszystkie rodzaje tańca, które są obserwowane przez odbiorców. Pokazy taneczne odgrywają bardzo ważną rolę we współczesnej kulturze, gdzie są wykorzystywane w różnego rodzajach przedstawieniach teatralnych, festiwalach czy imprezach okolicznościowych. Wiele tańców, które są przedstawiane jako tańce pokazowe, posiada wieloletnią tradycję. Przykładowo tradycyjny taniec brzucha wywodzi się z kultury Bliskiego Wschodu, zaś kankan wywodzi swój początek od dziewiętnastowiecznych przedstawień teatralnych we Francji. W zależności od rodzaju imprezy pokazy taneczne mogą być bardziej nowoczesne lub mogą sięgać do tradycyjnych rodzajów tańca.